Uživatel nepřihlášen
Eddieho blog
RSS kanál blogu
Píše: EddieCZ - Rubrika: Blogy
Blog nevyjadřuje názor redakce Zing, více zde.
Eddieho blog

Bioshock Infinite

Čtvrtek 25.4.2013 22:07 - Autor: EddieCZ
To se mi líbí

Bioshock InfiniteTak vás po delší době milí čtenáři zase zdravím u dalšího tématu. Před několika týdny jsem se doslova dokopal k tomu, si otevřít nějakou super singleplayer hru, a jelikož v blízké době vyšel Bioshock, tak sem se do něj vrhl. Kvůli osobním problémům sem trpěl nedostatkem času, avšak po legendárních čtyřech týdnech mě hra dovedla až na samý konec.

Booker a Elizabeth, hlavní postavy celé hry
Booker a Elizabeth, hlavní postavy celé hry

Co dodat, jako celek mi hra vyrazila dech. Ačkoliv normálně lineární hry nehraji, toto je ryzí vyjímka. Grafické zpracování mě ovládlo svým osobitým stylem, bylo to něco takového jiného. Něco, co se běžně nevidí, a takový dopad na mě měl i celý bioshock. Ano, hra se tváří jako lineární, ale určitým směrem je i volná a rozmanitá. Hra není ani stereotypní. Principem jde sice o jednu a tu samou věc, ale pokaždé díky rozmanitosti kouzel na vás působí trošičku jinak. Několika změnami prošel i příběh, který i nadále zůstal propracovaný a nenudil jsem se u něj. Motivoval mě jít furt dál a dál, stejně tak jako mě zaujal i konec, ke kterému bych se ještě posléze vrátil. Celé toto ,,dílo" dokresluje a drží úžasný soundtrack, který se taky velmi povedl.

Dle mého názoru jeden z nejlepších úlovků v soundtracku hry

Dost už řečí o hře jako takové, chtěl bych se vrátit k již zmiňovanému konci hry, který mi přišel rozporuplný. Nechci moc spoilovat pro ty, co hru ještě nedohráli, a tak se ptám těch, co už hru mají za sebou. Jak jste pochopili konec, nebo jak vám vlastně vůbec přišel ten konec?

Pohled na celé prostředí hry - Columbia.
Pohled na celé prostředí hry - Columbia.

Můj verdikt: U hry jsem nezaznamenal žádné technické chyby, ani hratelnostně jako celek na mě působila velmi dobře. Dokonce tak dobře, že mi utkví v paměti ještě hodně dlouho. Ještě teď mi tu hraje soundtrack z hry, protože je vážně skvělý a ať jste hudebně zaměřeni jakkoliv, je neuvěřitelně chytlavý a poutavý. V katalogu her jsem hře dal 9/10 když vycházela. Po dohrání měním názor, a hře dávám plný počet, tudíž 10/10. Konec mě přiměl se zamyslet, a až po chvilce mi všechno zapadlo. Jinými slovy, jedna z nejlepších her hraných celkově. A jaký je na hru váš názor?


Tisk
Hodnocení:
( Zbývá 8 hlasů pro zveřejnění hodnocení ) Ohodnoťte článek kliknutím na hvězdičku.
 

Napsat nový komentář

Komentář k blogovému článku Bioshock Infinite
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
Alex6565    Alex6565: Opravdu se to dobře četlo a recenzi si určitě přečtu, už jenom proto že po Dead Island pokukuje, ale recenze mě trochu nemile překvapily.Alex6565alex656510787    27.4.2013 17:15 Alex6565

Alex6565: Opravdu se to dobře četlo a recenzi si určitě přečtu, už jenom proto že po Dead Island pokukuje, ale recenze mě trochu nemile překvapily.

EddieCZ    Jestli se ti dobře moje práce čte, tak to si mě mile potěšil ;) jestli chceš mou recenzi tak očekávej recenzi na Dead Island kterej teď hraju :) )EddieCZeddiecz12136    27.4.2013 13:06 EddieCZ

Jestli se ti dobře moje práce čte, tak to si mě mile potěšil ;) jestli chceš mou recenzi tak očekávej recenzi na Dead Island kterej teď hraju :) )

Alex6565    EddieCZ: Tak to jsem špatně pochopil tvůj záměr, tímto se omlouvám. A jinak Bioshock Infinite je hra, kterou si budu pamatovat do smrti. A určitě se zařadí do historie po boku takových hvězd jako Half-Life, Deus Ex a další. Samotný příběh a postavy jsou skvělé, ozvučení, hratelnost. Prostě je to hra která je vypiplaná až do posledního detailu a nikdo by ji neměl minout.Alex6565alex656510787    26.4.2013 15:52 Alex6565

EddieCZ: Tak to jsem špatně pochopil tvůj záměr, tímto se omlouvám. A jinak Bioshock Infinite je hra, kterou si budu pamatovat do smrti. A určitě se zařadí do historie po boku takových hvězd jako Half-Life, Deus Ex a další. Samotný příběh a postavy jsou skvělé, ozvučení, hratelnost. Prostě je to hra která je vypiplaná až do posledního detailu a nikdo by ji neměl minout.

EddieCZ   1x   Nechtěl jsem to pojat jako recenzi, ale jako úvod do hry. Původně jsem měl v plánu rozvést z toho debatu.EddieCZeddiecz12136    26.4.2013 05:56 EddieCZ

Nechtěl jsem to pojat jako recenzi, ale jako úvod do hry. Původně jsem měl v plánu rozvést z toho debatu.

Alex6565   1x   To je recenze? nebo upoutávka na recenzi? nebo závěr z recenze? Nějak nevím
Jinak je to fakt moc dobře napsané a krásně se to čte, akorát je to hrozně moc krátké
Alex6565alex656510787
    25.4.2013 22:25
Alex6565

To je recenze? nebo upoutávka na recenzi? nebo závěr z recenze? Nějak nevím
Jinak je to fakt moc dobře napsané a krásně se to čte, akorát je to hrozně moc krátké

O autorovi blogu

EddieCZ
EddieCZ
Muž, 20 let, Česká Třebová (Ústí nad Orlicí)

Hraji na:

PC:
Základní deska:
Asus Maximus V GENE
Procesor: Intel Core i7 3770K
Grafická karta: Nvidia GeForce GTX 680
RAM: Kingston HyperX Predator 8 GB DDR3 2133 MHz
HDD: Western Digital BLACK 7200 rpm 500GB
Zdroj: Corsair CX750 (750W)

Založit herní BLOG